منجنیق ایران دستگاه پلیس پایتخت خبر

منجنیق: ایران دستگاه پلیس پایتخت خبر گزارش

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات واقعیت هایی که برانکو در نود گفت و حقایقی که نگفت

برانکو ایوانکوویچ در برنامه نود دوشنبه شب واقعیت هایی از وقت سرمربی گریش در سال 2006 گفت.

واقعیت هایی که برانکو در نود گفت و حقایقی که نگفت

واقعیت هایی که برانکو در نود گفت و حقایقی که نگفت

عبارات مهم : برانکو

لژیونرهایی که در 2006 گره گشا نشدند

برانکو ایوانکوویچ در برنامه نود دوشنبه شب واقعیت هایی از وقت سرمربی گریش در سال 2006 گفت.

در برنامه دوشنبه شب نود، عادل فردوسی پور در گفت وگو با سرمربی پرسپولیس تلاش کرد به مصاحبه معروف او با نشریه بیلد آلمان اشاره کند؛ مصاحبه ای که در زمانی که برانکو سرمربی تیم ملی بود انجام شده است بود و در آن مرد کروات نکاتی را به عنوان دلایل شکستش در جام جهانی برشمرده بود. به نظر می رسید این پرسش از آن پرسش هایی بود که به مجری نود توصیه شده است بود حتما بپرسد.

واقعیت هایی که برانکو در نود گفت و حقایقی که نگفت

در حقیقت فردوسی پور تلاش داشت این عنوان را یادآوری کند که اینکه در این برهه کی روش می گوید لژیونرهایم برایم مهم هستند و سطح بازیکنان داخلی پایین تر است را پیش از این هم برانکو در مصاحبه معروفش با بیلد اینطور گفته بود: «تمام این لژیونرهای تیم ملی که در آلمان هستند جهت من موثر واقع می شوند.» البته آن وقت آن بازیکن ها واقعا ابرستاره بودند مهدوی کیا، وحید هاشمیان، علی کریمی و همینطور فریدون زندی همه در تیم های برتر آلمانی بازی می کردند.

بنای تیم برانکو روی این بازیکنان بود و می گفت اینها برایم مهمتر هستند و جالب این است که بزرگترین ضربه را هم از همین تفکر و همین بازیکنان خورد. این چهار بازیکن هنگامی که به جام جهانی رسیدند دچار مصدومیت و ضرب دیدگی شده است بودند. علی کریمی قبل از اینکه تیم به جام جهانی برود با برانکو چالش داد و حتی در مراسم خوش حالی بدرقه اتفاقاتی افتاده بود که آن وقت می گفتند ممکن است با تیم به جام جهانی نرود و تلاش های زیادی شد تا توانستند او را ببرند.

برانکو ایوانکوویچ در برنامه نود دوشنبه شب واقعیت هایی از وقت سرمربی گریش در سال 2006 گفت.

غیر از این اتفاقات توصیه دیگری که وجود داشت این بود که علی دایی در مصاحبه ای بعد از بازی ها گفت این سه بازیکن در چشم من نگاه می کردند و به من پاس نمی دادند و یکی از پرسشها اساسی تیم ملی آن زمان، در حقیقت چالش علی دایی و گروهش یعنی یحیی گل محمدی و سهراب بختیاری زاده که از تیم صبای قم می آمدند و گروه برابر یعنی لژیونرها بود. آنها با علی دایی در روزهای آخر دوران بازیگریش مسئله داشتند و برانکو به عنوان سرمربی تیم نتوانسته بود تیم را یکدست کند. اتفاقی که در تیم کی روش افتاده.

شاید عده ای بگویند اینها تحلیل های بعد از شکست است ولی حقیقت این است که تیم کارلوس کی روش این یک دستی را در همه این سال ها داشته و حتی بعد از جام ملت ها که شکست خورد هیچ تصویر العمل یا انتقادی از این جنس در بازیکن ها نبود و حتی بعد از اینکه در 2014 باخت تیم همانطور یک دست بود و الان هم همینطور است و این چیزی است که نمی شود از آن گذشت ولی این اتفاق در سال 2006 رخ نداد. برانکو در سه چهار سالی که سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران بود نخستین تجربه مهمش را به عنوان سرمربی یک تیم ملی تجربه می کرد و همین حالا هم برانکوی الان با آن روزها خیلی تفاوت دارد و خیلی قاطع با بازیکن هایی مثل طارمی، رضاییان یا محسن مسلمان برخورد می کند و همان برخورد حرفه ای را دارد که کی روش در تیمش در این سال ها داشته و توانسته خیلی راحت بدون دردسر بازیکن های مسن تر را از تیم جدا کند و حتی این روند را در مورد بازیکن های دیگری که به خاطر پرسشها انضباطی کنار گذاشته شدند داشته. برخوردش با مهدی رحمتی یا علی کریمی یا مجتبی جباری از این دست هست؛ زمانی که آنها را نخواست خیلی راحت و بدون رودربایستی کنارشان گذاشت.

اتفاقی که در سال 2006 رخ نداد و برانکو در گفت و گوی دیشب خود با عادل فردوسی پور راجع به آن صحبت نکرد. در حقیقت او با وجودی که گفت خودش هم آن وقت اعتقاد داشته که بنای تیمش روی لژیونرها است و کیفیتشان بالاتر از بازیکنان لیگ است ولی نتوانسته بود بازیکنان بی کیفیت تر را کنار بگذارد و این باعث دودسته گی در تیمش شده است بود. بنابراین عنوان آنطور که برانکو گفت تنها مصدومیت لژیونرها نبود که با همان مصدومیت آنها بازی می کردند، ان چیزی که به تیم ملی بیش از همه ضربه زد آن عدم همدلی بود که در تیم وجود داشت و باعث شده است بود به عنوان نمونه یک گروه از بازیکنان به بازیکن دیگر پاس ندهند یا یک بازیکن فکر کند دیگران نمی خواهند به او پاس بدهند!

واقعیت هایی که برانکو در نود گفت و حقایقی که نگفت

خبرانلاین

واژه های کلیدی: برانکو | سرمربی | بازیکن | بازیکنان | جام جهانی | سرمربی تیم | سرمربی تیم ملی | سرمربی پرسپولیس | برانکو ایوانکوویچ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz