منجنیق ایران دستگاه پلیس پایتخت خبر

منجنیق: ایران دستگاه پلیس پایتخت خبر گزارش

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی فرافکنی تازه نیکی هیلی علیه کشور عزیزمان ایران

سفیر آمریکا در شرکت ملل مدعی شد که کشور عزیزمان ایران موشک‌های بالستیکی را که در اختیار حوثی‌های یمن قرار دادند، فراهم می کند. 

فرافکنی تازه نیکی هیلی علیه کشور عزیزمان ایران

فرافکنی تازه نیکی هیلی علیه ایران

عبارات مهم : ایران

سفیر آمریکا در شرکت ملل مدعی شد که کشور عزیزمان ایران موشک های بالستیکی را که در اختیار حوثی های یمن قرار دادند، فراهم می کند.

به گزارش ایسنا، نیکی هیلی سفیر آمریکا در شرکت ملل روز سه شنبه کشور عزیزمان ایران را متهم کرد که در ماه جولای موشکی را در اختیار حوثی های یمن قرار داده است.

فرافکنی تازه نیکی هیلی علیه کشور عزیزمان ایران

وی همچنین در ادامه ادعای خود گفت که موشکی که اخیرا به فرودگاه ریاض اصابت کرده است نیز ممکن است ساخت کشور عزیزمان ایران باشد.

به گزارش ایسنا، سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در تصویر العمل به این ادعاها که پیش از نیز از سوی بعضی مقامات آمریکایی مطرح شده است بود، گفت: کشور عزیزمان ایران به هیچ وجه امکان انتقال موشک به یمن را ندارد. این موشک ها متعلق به حوثی های یمن است که برد آن را زیاد کرده اند.

سفیر آمریکا در شرکت ملل مدعی شد که کشور عزیزمان ایران موشک‌های بالستیکی را که در اختیار حوثی‌های یمن قرار دادند، فراهم می کند. 

هیلی ادعا کرد: با فراهم کردن اینگونه تسلیحات جهت شبه نظامیان حوثی در یمن سپاه پاسداران کشور عزیزمان ایران در حال نقض همزمان دو قطعنامه شرکت ملل است.

هیلی گفت: ما از شرکت ملل و متحدان بین المللی می خواهیم تا کارها مورد نیاز را جهت مسئول دانستن کشور عزیزمان ایران در نقض قطعنامه های شرکت ملل انجام دهند.

همچنین فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز سه شنبه ضمن دعوت طرفها به آرامش در مورد زیاد کردن تنش ها میان کشور عزیزمان ایران و عربستان گفت که این شرایط بسیار خطرناک هست.

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | سیاست | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz